Embedded software - WebApp - MiddleWare

Każde urządzenie wbudowane wymaga oprogramowania - firmware. Możemy stworzyć program sterujący weług konkretnej dokładnej specyfikacji lub samemu stworzyć algorytm pracy potrzebny do "ożywienia" hardware. Tworzymy oprogramowanie dostosowane do wykorzystywanego procesora, jego mocy obliczeniowej i potrzebnej wielozadaniowości.

NuttxPiszemy drivery do układów peryferyjnych i czujnikowych podłączonych przez magistrale I2C, SPI, UART, 1WIRE i podobnych.

W bardziej skomplikowanych projektach możemy zastosować wbudowany system operacyjny z niskim narzutem zajmowanych zasobów lub odpowiednio przygotowaną dystrybucję Linux-a. Naszym preferowanym i ulubionym systemem jest NuttX, stworzony przez Gregorego Nutt-a, obecnie rozwijany przez wiele dużych i znanych firm, które ciągle dodają nowe funkcje i poprawiają znalezione błedy. Nuttx

Jeżeli potrzebna jest komunikacja ze światem zewnętrznym, możemy wykorzystać BLE, WiFi, Lan, Ant+, ISM, 3G/LTE, MIDI, CAN, LIN i podobne. Posiadamy rozwiązania aplikacji webowych pracujących na styku serwera, frontendu i urządzeń końcowych. W zastosowaniach wymagających dużej niezawodności i pewności działania możemy stworzyc oprogramowanie napisane według kryteriów zapewniających bezpieczeństwo działania procesu i niezawodność systemu oraz przetestować czy tak faktycznie jest.

NuttxJako interfejs komunikacji z użytkowinikiem proponujemy wyświetlacze LED, LCD, TFT i OLED oraz obsługę ekranu dotykowego, przycisków fizycznych lub dotykowych - zaleznie od potrzeb. Jak zawsze doradzamy najlepsze rozwązanie lub wykonujemy według zaleceń klienta.